justgreenday       forgottenhope
rajongok                     blogolok

 

http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/myops/uploads/outback-australia.jpg
ausztrália   //     az élet
                     

~ üdvözlőszöveg

http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/myops/uploads/bus.jpg
Üdvözöllek az iloveaustralia.gportal.hu oldalon, ami a mesés Ausztráliával. Igyekeztem minden infót összegyűjteni a színes kontinensről, és remélem erősebb lesz a vágy benned, hogy mindenáron ott akarod leélni az életedet! :)
modulok száma: 90 (ausztrália) + 46 (az élet)

 
~ könyv és zeneajánló

Ausztrália - National Geographic Traveler
Martin, Smith Roff
http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/myops/uploads/Untitled-1-3.jpgA jólismert National Geographic csatorna újonnan kiadott könyvsorozatának egyik kötete nem más, mint Ausztrália. Ez a mesés és információkban gazdag könyv 400 oldalon mutatja be nekünk a világ legkisebb, ám legszínesebb kontinens rejtelmeit.
Ára: 3825 forint
Kiadási év: 2009.
megrendelem!

Trip Around the World - Australia
http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/myops/uploads/Z7409.JPGKíváncsi vagy az igazi ősi ausztrál népzenére, amit az őslakosok játszottak ünnepeiken és szertartásaikon? Esetleg már ismered a zenei kultúrát, csak nem találtad meg az ideális hanglemezt? Hát akkor a Trip Around the World zenei CD sorozat Ausztrália részét neked találták ki!
Ára: 751 forint
Kiadási év: 2009.
megrendelem!

AC/DC - Black Ice
http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/myops/uploads/acdc.jpgTudtad, hogy a több mint 200 millió eladott lemezzel büszkélkedő AC/DC, a világ egyik legismertebb rock zenekara Ausztrália büszkesége? Vagy nem is halottál róluk? Hát ez viszont előfordulhat, hisz a '80-as évekbe robbantak be a köztudatba és kis pihenő után ismét új lemezzel rukkoltak elő.
Ára: 4392 forint
Kiadási év: 2008.

 
~ kövesd a híreket

http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/myops/uploads/aus.jpg
Kíváncsi vagy Ausztrália legfrissebb híreire? Az index.hu 24 óra - Ausztrália rovatában naprakész információkat találsz a piciny kontinens eseményeiről. Nem akarom tovább magyarázni a dolgot...
kattints ide és informálódj!

 
~ csevegő
 
~ nyilatkozat

http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/myops/uploads/australia-picture0012a500.jpgAz oldal tartalma nagyrészt más oldalakról lettek bemásolva, a forrás a modul végén mindig fel van tüntetve! Ettőlfüggetlenül rengeteg munkám volt összegyűjteni ezeket a cikkeket, így örülnék, ha nem másolnád le tömegesen a modulokat. Köszönöm a látogatásodat és remélem megtaláltad azt, amit kerestél! rita

 

orvosok

Ausztráliában jelen pillanatban (2006) orvoshiány van. Ez a véleménye a betegeknek, a kórházakért felelős állami kormányoknak és a bevándorlásért felelős szövetségi kormánynak. Nem ez a véleménye azonban a szakmaelismerésért felelős orvosi kamaráknak.

Az ausztrál szövetségi Egészségügyi Minisztérium leírása elmagyarázza, hogy mikor szükséges az orvosi végzettség elismertetése és mely szaktestületek illetékesek az ügyben.

Az orvosi végzettségek elismertetését általában az Ausztrál Orvosi Tanács (AMC) végzi. Innen kiindulva megtalálod az elismertetési eljárás leírását.

Ez pedig egy független bíróság megállapítása arról, hogy mi is folyik a valóságban.

Az orvosok számára létezik egy speciális ideiglenes lakosi vízum, a 422-es alosztályú. Ezt azért kellett létrehozni, mert az ideiglenes orvosi regisztráció könnyebben megkapható, mint az állandó. Ha ideiglenes lakos orvosként Ausztráliában praktizálhatsz, akkor felkészülhetsz az állandó regiszrációra és ezzel az állandó lakosi pályázásra is.

Orvosok bevándoroltatásával nem foglalkozom. Reménytelen dolognak tartom a protekcionizmus elleni küzdelmet.

Onezimusz ausztrál lakos és készűl az orvosi kamara vizsgájára

Elméletileg 3 út létezik az IMG (International Medical Graduate) számára, hogy megszerezze az Orvosi Kamarai tagságot. Az első magyarok számára járhatatlan, mert ez a diploma egy az egybeni elismerését jelenti.

A második út szakorvosok számára létezik. Ebben az esetben a megfelő szakorvosi kollégium elismeri a pályázó szakvizsgáját. Mindez egy interjú keretében történik. Hátránya, hogy nagy a várakozási idő, mert a szakorvosi kollégium vezetői nem érnek rá arra, hogy vizsgáztassák a jelentkezőket. Valamint például sebészet esetében 4-5 ezer dollár az interjú díja. Valamint a jövőben ehhez is le kell már tenni az ún. MCQ vizsgát. Eddig nem kellett, de kitalálták, hogy a szakorvosok se ússzák meg ezt a hét óra hosszás számítógépes vizsgát, ami a harmadik utat jelenti.

Szóval a tengerentúlról érkező orvosok többsége ezt a harmadik utat választja. A nyelvvizsga minden esetben kötelező: vagy IELTS 7 Academic vagy OET. Occupational English Test, én ezt ajánlom, mert tisztán orvosi szöveg. Ugyan hosszabb a listening, de lehet benne hibázni, nem kell nyelvtanilag pontosan beírni a szót. Lehet többet írni, nem vonnak le pontot, ha rossz, csak a jót értékelik, és könnyebb. Reading ugyanolyan nehéz. Writing sokkal könnyebb megint, mert egy beutaló levelet kell csak írni. Gyakorlatilag az ember felkészül egy vázlattal, és ott csak leírja az előre megtanult kliséket az adott esettel kapcsolatban. Speaking során két darab tíz perces konzultációt kell lefolytatni egy "képzelt" beteggel. A nyelvvizsga most már nem szükséges ahhoz, hogy valaki megpróbálja az MCQ-t'! Régen csak a nyelvvizsga után mehettek a jelöltek az MCQ vizsgára.

MCQ: Multiple Choice Question, öt lehetőség közül kell választani. Ez a vizsga gyakorlatilag megfelel az ausztrál ötödévesek évvégi államvizsgájának. Érdemes megnézi az Ausztrál Orvosi Kamara honlapján levő próbavizsgát. www.amc.org.au Van két nagyon értékes könyv a felkészüléshez. Mindkettőt a Kamara adja ki: Annoted Multiple Choice Questions és AMC Handbook of Clinical Assassment. Ha nem is szó szerint, de minden kérdésre megtalálható bennük a válasz. Tartalmazzák azt a tudásanyagot, ami ugyan nem kevés, de elég a vizsgára. A jelentkezők fele szokott átmenni, nem ritka a többszöri nekifutás. Lehet Ausztrálián kivül is vizsgázni, és a sikeres vizsga a nyelvvizsgával együtt talán bevándorlásra is alkalmas. (Egy próbálkozás ára majdnem kétezer ausztrál dollár. Az OET nyelvvizsga, ha nem tévedek ötszáz. Ezt is lehet Európában letenni.) Az MCQ vizsga után, ha a nyelvvizsga is megvan, akkor elméletileg lehet ún. intern munkát találni az oktató kórházakban, azaz a feudális orvosi ranglétra legalján kezdeni ismét. De jó ez így, mert minden különbözik a magyar viszonyoktól, és itt nemcsak a kórházra gondolok, hanem az egész egészségügy hálózatra, betegbiztosításra stb. Az MCQ vizsga utan 1 éves regisztrációt nyer a jelentkező.

A teljes regisztrációhozle kell tenni az ún. Clinical Examination vizsgát is. Ha szerencsés a jelölt, akkor már munka mellett készülhet rá, ami nagyban megkönnyíti, mert itt 16 "állomáson" kell beteget vizsgálni, diagnosztizálni és kezelni. A beteg nem valódi beteg, "színészek" játszak el. Van mindenféle kórság, a szülészet-nőgyógyászaton keresztül a pszichiátriáig minden. Elsősorban jól kell tudni kommunikálni a beteggel, és nem szabad kritikus hibát elkövetni, mert akkor nemcsak a beteg patkol el, hanem a jelölt is elhasal.

Szóval nem lehetetlen orvosként dolgozni Ausztráliában, de meg kell érte dolgozni. Szerintem a frissen végzettek számára nem lehet komoly probléma az MCQ vizsga, ha jól tud angolul. Pár sorban felvázolnak egy esetleírást, és egy kérdésre jutó 84 másodperc alatt kell dönteni. 3,5 óra délelőtt, valamint 3,5 óra délután. Délutánra már igazán fárasztó. Összefoglalva MCQ vizsga és OET nyelvvizsga a belépő az Ausztrál betegellátásba. Ha ez a két vizsga megvan, akkor az önéletrajz bekerül egy adatbázisba, ahonnan a kórházak válogatnak, kivel töltsék bea rendelkezésre álló intern helyeket. Legelőször Ausztráliában végzettet választanak. Ezzel a helyek nagy része be is telik. A maradékon osztozhatnak a nagyszámú, óperenciás tenger túlpartjáról érkezett, gyakran tapasztalt orvosok. Egyre több orvost képeznek Ausztráliában, mert a betegek nem elégedettek a tengerentúli választékkal. Elsősorban az a bajuk, hogy nem értik meg, hogy mit mondanak (azt nem tudják a betegek, hogy így legalább van esélyük a túlélésre).

Padmar írta:

A hatodéves belgyógyászat gyakorlatomat töltöttem teljes egészében Au-ban. Nagyon jól éreztem magam és sok tapasztalatot szereztem az ottani rendszerről.

Amit ajánlani tudok neked, gyűjts pénzt és tölts ott valamilyen gyakorlatot 6-od évben. Én a SE-re jártam és nálunk erre lehetőség volt. Nekem nem kellett fizetni érte, de volt egy ismerősöm, aki Sydney-ben volt gyakorlaton és elég sokba kerult neki. Viszont Au-i ismerős nélkül ez nagyon nehezen szervezhető meg. De nem lehetetlen. Az előzetes bejelentkezésen kívül mindent a neten keresztül intéztem a PMEFQ segítségével.

Rezidens képzés: Eredetileg ott szerettem volna csinálni, de azt mondták, inkább az itthoni rezidens képzés után menjek. Ezt ugyanis ott elfogadjak. Mivel az ottani rezidens képzésre csak Aussikat vagy NZ-kat fogadnak. Így most itthon vagyok rezidens. Mivel sok különböző helyen kell gyakorlatot tölteni, nekem személy szerint sürgősségi félév, traumatológia és sebészet van, ezt értékelik ott is. Egy vidéki kórházban ugyanis bármikor előfordulhat hogy az ER-ban találod magad és ott is helyt kell állnod, akár belgyógyászként is.

Orvosnak lenni: Nem olyan vészesen nehéz kikerülni, de itt is fontos a személyes kapcsolat és nem utolsósorban egy Au orvos referenciája. Én oda szeretnék majd a rezidens képzés után visszamenni, ahol voltam, ahol már ismernek. Ez persze egy vidéki kórház. Ha a kórház fogad 1 évre, akkor vízumot is kapsz. Ha pedig egyszer ott vagy, mindent el lehet inteézni!:-)))) És az AMC exam sem megcsinálhatatlan, az informátoraim szerint. Az angol nyelvtudás a legfontosabb!

forrás: bertok.com

 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?